Renault Orijinal Yedek Parçası’nı tercih etmek için gerçek nedenleriniz var...

Her bir Renault Orijinal Yedek Parçası, Renault Laboratuvarları ve test merkezlerindeki en zorlu sınavlardan başarıyla geçerek size ulaşıyor. Her otomobilin, teknik özelliklerine tam anlamıyla cevap veren ve yüksek malzeme kalitesi prensibiyle üretilen Renault Orijinal Yedek Parçaları otomobilinizin dayanıklılığını arttırıyor, ömrünü uzatıyor...

Her Renault Orijinal Yedek Parçası, Renault’nun bir parçasıdır

Renault

Renault’nun estetik tercihlerdeki cüreti, o ünlü Renault “damgası”, Vel satis veya Megane II gibi yenilikçi modellerde tam anlamıyla ifadesini bulmaktadır. Bu modellerin bazı parçaları için yeni malzemeler, yeni imalat teknikleri araştırılmıştır. Vel Satis’in optik far blokları ve panoramik arka camı önemli bir çalışmaya konu olmuş, ön panjurunun kusursuz görünüşünü sağlamak amacıyla özel bir tür boyanın geliştirilmesi gerekmiştir. Clio II’de Renault’nun uzmanı olduğu esnek plastik malzemeden ön çamurluklar

Renault

Araçlara uygulanan pasif güvenlik testleri sırasında Renault Orijinal Parçalarının çekme, sıkıştırma, deformasyon...konularında son derece katı kriterleri sağlamaları gerekmektedir. Motor bölümünde yer alan organlar (vites kutusu, akü) bundan böyle yapının programlı deformasyonunda, dolayısıyla sürücü ve yolcuların korunmasında aktif bir rol oynamaktadır. “Herkes için güvenlik” temasına dayanan Renault stratejisinden bütün modeller yararlanmaktadır. Laguna II böylece Euro Ncap güvenlik testlerinde 5 yıldızlık üstün nota ulaşan pazardaki ilk otomobil olmuştur. Megane II modelimiz de 5 yıldız alarak kendi sınıfının en güvenli otomobillerinden biri olduğunu kanıtlamıştır.

Renault

1 Ocak 2003 tarihinden itibaren teslim edilen binek ve ticari 2003 model araçlarımız, kilometre sınırı olmaksızın 2 yıllık Yeni Araç Garantisi’nden faydalanmaktadır. Buna ek olarak araçlarımıza Yeni Araç Garantisi yanında 12 yıl Antikorozyon Garantisi, 3 yıl Boya Garantisi verilmektedir. Ayrıca Yetkili Servislerimizde ücret bedeli ile değiştirilen tüm orijinal yedek parçalar, binek otomobiller için 2 yıl veya 60.000 km, ticari araçlar için 2 yıl veya 100.000 km Renault yedek parça garantisi kapsamı altındadır. Kangoo Express, Master 6 yıl Kangoo Express, Master hariç.

Renault

Renault ayrıntılara sürekli olarak gösterdiği titizlik ile araçlarının sağladığı sürüş keyfini arttırmaya dönük çalışmalarını her geçen gün arttırmaktadır. Böylece, yürürlükteki standartlardan daha katı homologasyon eşik değerlerine uymak suretiyle, yeni modellerde akustik konfor daha da geliştirilmiştir. Esnek kollu cam silecekleri yüksek rüzgar direnci sayesinde özellikle yüksek hızlarda daha etkin silme işlevi sağlamaktadır. Tek hacimli modellerin (Espace, Scenic, Twingo) geniş camlı yüzeyleri sürücünün ve yolcuların görüş alanını genişletmektedir. Espace IV veya Laguna II modellerinde arka dingil hidro-elektrik teknolojili mafsallarla donatılmılştır.

Renault

Sürücünün ayağının gaz pedalı üzerindeki konumunu anında ölçen elektronik gaz, benzinli motorlarda çok noktadan direkt enjeksiyon, common-rail...Renault motor tipleri gerek yakıt tasarrufu sağlamak, gerekse zararlı agzost gazlarını minimize etmek için en yeni teknolojik gelişmelerden yararlanmaktadır. Bunun içindir ki, Laguna II’de Avrupa’nın ilk direkt enjeksiyonlu benzinli motoru kullanılmıştır ve yeni Twingo koleksiyonundaki motorlar örnek olacak derecede tasarrufludur. ABS ile birlikte durma mesafelerini kısaltan Acil Fren Desteği gibi yenilikler son modellerimizi donatmaktadır (Espace IV, Laguna II, Vel Satis). Espace IV lastik basınç kontrol sistemi, otomatik park freni.

Renault

Renault binek otomobil yelpazesinin tamamı bugün %90’nın üzerinde geri dönüşümlü olup, çok sayıda Renault Orijinal Parçasının imalatında geri dönüşümden gelen malzemeler kullanılmaktadır. Özellikle, yenilenebilir malzeme esaslı parçaların ilk kez kullanılmaya başlandığı Espace IV modelinde bu durum açıkça görülmektedir (ses yalıtım keçeleri, akü taşıyıcı karteri...) Megane II’de geri dönüşümü kolaylaştırmak için amortisör gibi parçaların işaretlenmesi yaygınlaştırılmıştır. Çevreyi koruma kaygımız yakıt yanma optimizasyonu veya egzost gazları için yeni çalışma sistemlerinin uygulamaya konmasıyla da kendini göstermektedir.

Renault

Diyelim ki aracınız arızalandı ve bir parçasının değişmesi gerekiyor. Renault size, aracınızın hareketsiz kalmasına yol açan yedek parçanın orijinalini eğer o anda uygun parça yetkili servis noktamızda mevcut değilse, ilgili parça servise ulaşıncaya kadar araç tahsis eder.
Söz verme uygulaması 5 yaş ve daha küçük model aracınızı, hareketsiz bırakan mekanik parçalar için size anında Araç Tahsis ediyoruz.
Biz aracınızı hazırlarken sizin yapacak bir tek şeyiniz var: Çevreyi keşfe çıkmak.

 

*Bu uygulama 2002 ve sonrası modelleri kapsamaktadır ve MAİS A.Ş. tarafından uygunluğu belirtilen yedek parçalar için geçerlidir. 48 saatlik süre iş günlerini kapsamaktadır.