Renault Megane E-Tech %100 elektrikli ile ilgili sıkça sorulan sorularELEKTRİKLİ ARAÇ İLE GÜNLÜK YAŞAMINIZI KOLAYLAŞTIRIN

Renault elektrikli araç uzmanlığı

gelişmiş elektrik teknolojisi

Yeni CMF-EV platformuna sahip Megane E-Tech %100 elektrikli ile kusursuz, sessiz bir elektrikli sürüş keyfi sizi bekliyor.

 

  • 220 beygir elektrikli motor ile dinamik sürüş
  • 60 kWh net batarya kapasitesi ile uzun menzil

yeni iç tasarım

Megane E-Tech %100 elektrikli konforunuz için tasarlandı. Şu ana kadar üretilen 110 mm’lik en ince batarya ve kompakt motoru sayesinde ön tarafta ekstra alan kazandırılmış ve toplam 33 litre saklama alanı elde edilmiştir.

 

Uzun dingil mesafesi ve vites kutusu gibi mekanik parçalar içermediği için zemin düzdür ve geniş bir diz mesafesi elde edilmiştir.

heyecan verici sürüş

Megane E-Tech %100 elektrikli, düşük ağırlık merkezine ve daha iyi bir ağırlık dağılımına sahiptir. Güçlü elektrikli motoru sayesinde etkileyici bir hızlanma deneyimi yaşayın.

şarj

batarya ve sürüş menzili

kablolar ve istasyonlar

maliyetler ve bakım

elektrikli yaşam tarzı

elektrik terimleri sözlüğü

AC şarj

AC şarj, evlerde veya halka açık şarj noktalarının çoğunda en yaygın olarak bulunan şarj yöntemidir.

DC şarj (hızlı şarj)

Hızlı şarj, çoğunlukla halka açık şarj istasyonlarında bulunur. Daha yüksek güç çıkışı sağladığı için daha hızlı şarjlanma sağlar.

net batarya kapasitesi

Bataryanın içinde bulunan ve aracın kullanabileceği enerji miktarıdır. Değer kilowatt saat (kWh) olarak ifade edilir.

E-Tech

Renault tarafından geliştirilen %100 elektrikli, hibrit veya şarj edilebilir hibrit teknolojisi.

rejeneratif fren sistemi

Frenleme sırasında aracın sürüş menzilinin artırılmasını sağlayan enerji geri kazanım sistemi: araç yavaşladığında kinetik enerjisinin bir bölümü elektriğe dönüştürülür. Sürücü ayağını gaz pedalından kaldırdığında veya fren pedalına hafifçe bastığında batarya şarj olur.

flexi-charger

Arabanızı ev prizine bağlamanıza olanak tanıyan şarj kablosu. Evde ara sıra şarj için tasarlanmış olan Flexi-Charger tercihen özel topraklama bağlantısı yapılmış prizlere bağlanmalıdır.

kW

Kilowatt’ın kısaltması. Elektrikli veya içten yanmalı bir motorla çalışan aracın motorunun gücünü ölçmek için kullanılan birimdir. Kilowatt ayrıca doğru akım (DC) veya alternatif akım (AC) şarj gücünü ölçmek için de kullanılır.

kWh

Kilowatt saat kısaltması. Bir saat içerisinde tüketilen 1 kW güce karşılık gelen enerji birimidir.

mod 2 kablo

Evde kullanım için tercih edilen bu kablo, elektrikli araçları geleneksel prizlerle şarj etmek için gereklidir.

mod 3 kablo

Bu kablo, elektrikli araçları Wallbox veya halka açık şarj noktalarında şarj etmek için gereklidir.

ev tipi güçlendirilmiş priz

Evde şarj için, standart bir ev prizinden daha güvenli ve güçlü şarj çözümüdür. Standart prizdeki 2,3 kW’ye karşılık 3,7 kW güç sunar.

ev tipi şarj kutusu (Wallbox)

Standart ev prizine kıyasla çok daha yüksek güçte şarj imkanı sunar. Altyapı ve şarj kutusunun özelliğine göre 3,7 kW ile 22 Kw arasında güç çıkışı sunulabilir. Şarj işlemini kontrol eden ve aşırı gerilime karşı koruma sunan sistemleri sayesinde evde daha güvenli şarj imkanı sağlar.

*Gösterilen Renault Megane E-Tech %100 Elektrikli modeli temsilidir, model üzerindeki aksesuarlar ve ekipmanlar ile satılanlar farklılık gösterebilir.