OYAK Renault

OYAK Renault

1969 yılında Bursa’da kurulan OYAK Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesi ile Renault'nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasitesine sahip üretim tesislerinden biridir.

Oyak Renault

OYAK RENAULT HAKKINDA

1969 yılında Bursa’da kurulan OYAK Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesi ile Renault’nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip üretim tesislerinden biridir. OYAK Renault; Clio IV, Clio Sport Tourer ve Megane Sedan modellerini ve bu modellerde kullanılan motor ve mekanik aksamları üretmekte ve ihraç etmektedir. 1969 yılında Renault markalı otomobillerin Türkiye’de üretilmesi amacıyla kurulan ve bugün faaliyetini OYAK’ın %49 ve Renault Grubu’nun %51 payı ile sürdüren OYAK Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesi ile Renault’nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip üretim tesislerinden biridir. OYAK Renault Otomobil Fabrikaları, Renault marka binek araçların, motorlarının ve başta vites kutusu olmak üzere diğer mekanik parçalarının üretimini ve ihracatını gerçekleştirmektedir.OYAK Renault, yarım asıra uzanan köklü geçmişi ile Türkiye tarihinin en başarılı uluslararası doğrudan yatırımlarından biridir.Karoseri Montaj ve Mekanik Şasi Fabrikaları ile bir Uluslararası Lojistik ve bir ARGE Merkezi’nden oluşan Bursa’daki OYAK Renault Otomobil Fabrikaları, Renault-Nissan Grubu’nun dünya çapındaki 36 üretim merkezinden biridir. OYAK Renault’un ürettiği otomobil ve mekanik aksamlar Renault-Nissan Grubu’nun faaliyet gösterdiği 70’e yakın ülkeye ihraç edilmektedir. Ayrıca OYAK Renault Bursa Fabrikaları, tam kapasiteyi hedefleyen üretimiyle Renault Nissan Mitsubishi İttifakı’nın verimliliği ve performansı en yüksek üretim merkezlerinden biri olma özelliğine sahip.Renault Grubu içerisinde stratejik bir konuma sahip olan OYAK Renault Otomobil Fabrikaları, çalışanlarına ve üretim tesislerine, yatırımlarını kurulduğu günden bugüne aksatmadan sürdürürken Türk Otomotiv Sanayii’nde ise üretimde ve ihracatta 19 yıldır liderliğini sürdürmektedir.Türkiye-Fransa iş birliğinin en iyi örneklerinden biri olan OYAK Renault, performansını her geçen yıl güçlendirerek faaliyetlerine başarıyla devam ediyor. Daha fazla bilgi için: 

 https://www.oyak-renault.com/hakkinda/

Oyak Renault

OYAK RENAULT OTOMOBİL FABRİKALARI

1969’da kurulan ve iki yıl sonrasında faaliyete geçen OYAK Renault Otomobil Fabrikaları, bugün Renault’nun Batı Avrupa dışındaki en büyük iştiraki konumunda.Karoseri-Montaj ve Mekanik-Şasi fabrikaları ile Uluslararası Lojistik Merkezi’nden oluşan OYAK Renault, Renault Grubu’nun dünya çapındaki 38 üretim merkezinden biri. Yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesine sahip olan OYAK Renault, Yeni Clio, Yeni Clio Sport Tourer, Fluence ve Mégane HB modelleriyle bu otomobillerin motor ve mekanik aksamlarını üreterek ihraç ediyor.OYAK Renault Otomobil Fabrikaları, çalışanlarına ve üretim tesislerine yatırımlarını kurulduğu günden günümüze aksatmadan sürdürerek Renault Grubu içerisinde stratejik bir konumda bulunmakta. Türk otomotiv sanayiinde üretim ve ihracattaki liderlik konumunu ise 15 yıldır aralıksız sürdürüyor.

İş başvuruları
Şirketimize iş başvurusunda bulunmak için www.oyak-renault.com web sitemizdekiİş Başvuru formunu doldurunuz.

Staj başvuruları
Staj başvuruları ile ilgili tüm bilgilere www.oyak-renault.com web sitemizdeki Staj Başvuru sayfasından ulaşabilirsiniz. Staj başvurularınızı Ocak-Mart aylarında yapabilirsiniz.