Renault E-Tech %100 elektrikli araçların avantajları

UYGUN MALİYET

Elektrik enerjisi yakıttan daha düşük maliyetli olduğu için elektrikli araçların kullanımı daha uygundur. Tasarımlarının daha basit olması nedeniyle elektrikli araçların bakımı çok daha ucuzdur.

SESSİZ VE DİNAMİK

Sessiz, sarsıntısız ve aynı zamanda dinamik bir hızlanma ile sürüş keyfini yaşayın.

çevre dostu

Elektrikli araçlar, kullanım sırasında çevreyi kirletmez. Fosil yakıt kullanmadığı için CO₂ emisyonu ve atmosfer kirletici partiküller kullanım ömrü boyunca önemli ölçüde azaltılmıştır. Sebep olduğu emisyonlar yalnızca aracın imalat sürecinden kaynaklanır.

UYGUN MALİYET

İçten yanmalı motorlu araçlara kıyasla, elektrikli araç çalıştırma maliyetleri çok daha düşüktür.


Elektrikli araçlar günlük kullanım için en uygun maliyetli seçenektir. İçten yanmalı motorlu araçlara göre depo dolum ücreti çok daha uygundur. 

E-Tech %100 elektrikli - bakım maliyetleri - Renault

azaltılmış bakım maliyetleri

Elektrikli araçta yağ filtresi, kayışlar veya bujiler bulunmaz. Motor daha basit bir yapıdadır ve daha az sayıda parçadan oluşur.

Bu nedenle, içten yanmalı motorlu araca kıyasla elektrikli araç bakımı daha
ucuzdur.

E-Tech %100 elektrikli - elektrikli araç ikinci el satışı

daha kolay ikinci el satış

Elektrikli araç çok yoğun kullanım sonrasında yıllar boyu çalışmaya devam eden bataryasıyla güvenilir bir araçtır. Bataryalarımız 8 yıl veya 160.000 km garantilidir. Ayrıca günümüz piyasasında çok aranan bir araçtır ve ikinci el satışı kolaydır.

E-Tech %100 elektrikli - ticari avantajlar

işletmeler için bir yatırım

Pratik ve çevresel avantajlarına ek olarak, %100 elektrikli şirket araçları ekonomik açıdanda daha uygundur.

 

SESSİZ VE DİNAMİK

Elektrikli araç kullanmak titreşimsiz, kokusuz, gürültüsüz, yüksek performanslı ve yumuşak sürüş imkanı sağlar.

E-Tech %100 elektrikli - sürüş keyfi - Renault

yolda sessizlik

Elektrik motoru gürültü çıkarmaz. Kabinde rahatsız edici gürültüler olmadığında, aracınızda daha da rahatlayabilir ve yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz!

yol performansı

Elektrikli araçlar içten yanmalı motorlu araçlara kıyasla daha tepkisel hız kazanma ve daha dinamik hızlanma performansı sunar.

Vites değiştirme olmadan kesintisiz hızlanma performansı daha yumuşak ve keyifli bir sürüş anlamına gelir.

çevre dostu

Kullanım sırasında CO2 emisyonuna sebep olmadığı ve yenilenebilir enerji ve geri dönüştürülebilir bataryalar kullandığı için elektrikli araç geleceğin aracıdır.

E-Tech %100 elektrikli - tüketim - Renault

tüketim

Yavaşladığınızda veya durduğunuzda, saatte 1 litre tüketebilen içten yanmalı motorlu aracın aksine elektrikli araç hiçbir enerji harcamaz.

Buna ek olarak, frenleme sırasında %90 civarı verim ve enerji geri kazanımıyla elektrik motoru sürekli dur kalk yapılan trafik sıkışıklıklarında maliyet açısından çok daha verimlidir.

E-Tech %100 elektrikli - emisyonlar - Renault

emisyonlar

Yok. Kullanım sırasında sıfır emisyon. Sağlığınız için zararlı CO2 veya diğer atmosfer kirletici partikülleri yaymaz.

E-Tech %100 elektrikli - yenilenebilir enerji - Renault

yenilenebilir enerji

Elektrikli araç %100 yenilenebilir enerjiyle çalışabilir.

Elektrikli aracınızı şarj etmenin gerçekten çevre dostu olan çok çeşitli yöntemleri vardır: ev şarj noktalarınız için yeşil enerji tedarikçisi, yenilenebilir enerjiyle beslenen halka açık şarj noktası veya fotovoltaik ekipmanlar ile üretilen enerji gibi.

E-Tech %100 elektrikli - geri dönüşüm - Renault

ikinci yaşam ve geri dönüşüm

Elektrikli araç bataryasının ömrü birden fazla döneme ayrılır. Bataryanın ömrünün ikinci dönemi ortalama 10 ila 15 yıl içinde veya şarj kapasitesi %70'in altına düştüğünde başlar. Bu noktada örneğin rüzgar türbinlerinin ürettiği enerjinin depolanmasında kullanılabilir. Bataryanın ömrünün son aşaması geri dönüşümdür. Tüm bu aşamalar döngüsel ekonomiye adanmış ilk fabrikalarda (2021 Flins ve 2023 yılında Seville fabrikalarında) uygulamaya koyulan Refactory projesinden alındı.

elektrikli sürüşe geçmenin avantajları hakkındaki sorularınız

ayrıca keşfedin