Renault E-Tech full hybrıd araçların avantajları

daha az yakıt

Full hybrid teknolojisiyle, aracınız içten yanmalı motor kullanımını ve yakıt tüketimini azaltmak için farklı çekiş modları arasında otomatik olarak geçiş yapar. İçten yanmalı motorlu araçlara kıyasla %40'a varan oranlarda yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz*.

DAHA BASİT TASARIM VE KONFOR

İçten yanmalı motorlu araçlara kıyasla, E-Tech full hybrid araç ile daha dinamik bir hız kazanma performansı elde edersiniz.Ekstra konfor elektrik modunda sessiz olmasından ve azalan titreşimden kaynaklanır.E-Tech full hybrid araçlar kendi bataryalarını şarj eder ve şarja takılmalarına gerek yoktur.

DAHA DÜŞÜK DÜZEYDE ZARARLI EMİSYON

E-Tech full hybrid araçların elektrik motorları kullanım sırasında CO₂ emisyonuna sebep olmaz. Genel olarak, full hybrid aracın emisyonları sürüş süresi boyunca ortalaması alındığında içten yanmalı motorlu araca kıyasla %25'e varan oranlarda daha düşüktür.

*WLTP değerleri

ekonomik avantaj

Azaltılmış yakıt tüketimi, daha düşük bakım maliyetleri ve daha fazlası.

E-Tech full hybrid araçlar günlük tasarruf sağlar.

E-Tech full hybrid - yakıt tüketimi - Renault

yakıt tüketimi

Full hybrid araçlarla yakıt alma sıklığı azalır. Elektrik motorları ve içten yanmalı motorun karma kullanımı, yakıt tüketimini içten yanmalı motorlu araçlara kıyasla %40'a varan* oranlarda azaltılmasına yardımcı olur.

E-Tech full hybrid - araç bakımı - Renault

araç bakımı

Full hybrid araç için bakım sıklığı içten yanmalı motorlu araçlarla aynıdır. Ancak genel olarak hibrit araçların bakımı daha basittir ve yıpranan parçaları daha az olduğu için daha ucuzdur. Çekiş bataryasının 8 yıl veya 160.000 km garantili olduğunu unutmayın.

*WLTP şehir içi sürüş çevrimi

E-Tech full hybrid - ulusal ve bölgesel teşvikler - Renault

takas imkanları

Full hybrid araç satın almak için eski aracınızı takasa getirip avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. 

şarja takmak yok, %100 sürüş keyfi

Renault E-Tech full hybrid araçların şarja takılmasına gerek yoktur, fren yapar veya yavaşlarken kendilerini şarj ederler. Esnek, dinamik ve kullanımı konforludur. Ayrıca içten yanmalı motorun tüm avantajlarını %100 elektrik modunun sessizliğiyle bir araya getirir.

E-Tech full hybrid - sürüş keyfi - Renault
E-Tech full hybrid - şarja takma - Renault

şarja takmak yok

Alışkanlıklarınızı değiştirmeyin.

 

Aracınızı şarja takmanıza gerek yok, enerji geri kazanımlı fren sistemi sayesinde fren yaptığınızda veya yavaşlarken otomatik olarak enerjiyi geri kazanır.

E-Tech full hybrid - basit - Renault

basit

Sizin hiçbir şey yapmanıza gerek yok!

Aracınızın elektronik sistemi elektrikli ve içten yanmalı güç aktarımları arasında otomatik geçiş yapar. Aracınızı kullanırken sürüş modunu düşünmenize gerek kalmaz. Ayrıca, enerji geri kazanımlı fren sistemiyle yavaşlar veya fren yaparken batarya şarj edilir.

E-Tech full hybrid - dinamik - Renault

dinamik

Renault'nun elektrik uzmanlığı kalkış ve hızlanma aşamalarında tepkisel ve dinamik olan hibrit araçlar sunmamıza olanak tanır. Son olarak, full hybrid araçlarımız otomatik şanzımanlıdır ve vites değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırır.

E-Tech full hybrid - sessizlik - Renault

SESSİZ

%100 elektrikli sürüş modunda aracınız sessiz çalışır. Full hybrid araçlar bu sürüş moduna öncelik verecek şekilde tasarlanmıştır ve yolculuklarınızın büyük bir kısmında aracınızı hiç ses çıkarmadan kullanabilirsiniz. 

E-Tech full hybrid - Renault

elektrikli

Full hybrid araçlar her zaman %100 elektrik modunda çalışmaya başlar ve şehir içindeki gezilerinizde %80'e varan oranlarda elektrikli kullanıma olanak tanır.

ekolojik avantajlar

E-Tech full hybrid - daha düşük emisyonlar - Renault

daha düşük emisyonlar

Full hybrid araçlar, içten yanmalı motorlu araçlara kıyasla %40'a varan* oranlarda daha az CO2 emisyonuna sebep olur ve bu da çevreye zararlı partikül emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olur.

*WLTP ölçümünde

E-Tech full hybrid - geri dönüştürülmüş akü - Renault

geri dönüştürülmüş batarya

Elektrikli araç pazarında 11 yılın üzerinde uzmanlığımız var ve bu da Avrupa düzenlemelerinin şartlarının ötesine geçen batarya geri dönüşümü sunmamıza yardımcı olur. Uzman şirketlerin ve iş ortaklarının yardımıyla, bataryalarımız diğer makinelerde yeniden kullanılır ve ardından malzemeler geri dönüştürülür.

full hybrid teknolojisinin avantajları hakkında sorularınız