RENAULT VE ROLAND-GARROS GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

RENAULT VE ROLAND-GARROS GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

2022 finallerinde ve 5 yıllık bir ilk dönem için, Renault elektrikli ulaşım çözümleriyle Roland-Garros'un premium partneri oluyor.

Renault, ROLAND-GARROS'UN PREMIUM PARTNERİ

Renault X Roland-Garros

Hem Renault, hem de Roland-Garros aynı köklerden geliyor. Her ikisi de Fransa'da doğdu ve güçlü uluslararası hedefleri var. Her ikisi de ortak "Fransa Yapımı" değerlerini paylaşıyor: tutku ve cüret.  

 

Renault ve Fransa Tenis Federasyonu (FFT) arasında kurulan ortaklık aynı iki stratejik sütun üzerinde yükseldiği için daha da belirgin: sürdürülebilir ulaşım ve sosyal sorumluluk. 

 

Roland-Garros tarihinde ilk kez, eleme turlarından finallere kadar tüm turnuva boyunca başlıca beş korttaki filelerde Renault logosu gösterilecek. 

ELEKTRİKLİ FİLO

Sürdürülebilirlik her iki marka için kilit önem taşıyor. Renault Avrupa'da 2030 yılı itibarıyla tamamen elektrikli bir marka olma hedefiyle dönüşümünü hızlandırıyor.


Bu taahhüt de, partnerimize teslim edilen toplam 160 Renault araç içindeki 100 araçlık %100 elektrikli Megane E-Tech filosuyla somutlaşıyor.  

 

Renault ayrıca Roland-Garros içinde 150 m² büyüklüğündeki bir alan ile temsil edilecek. İzleyiciler %100 elektrikli Megane E-Tech, Renault 5 Prototipi ve Dünya Prömiyerini Roland-Garros finallerinde yapacak olan Yeni Austral hibrit SUV gibi elektrikli ve hibrit Renault araçlarını keşfedebilecek. 

Renault LANSMANI: "GIVE ME 5"

Renault bu ortaklık sözleşmesine imza atmanın yanı sıra, markanın genç kuşaklara adanmış "GIVE ME 5" sosyal sorumluluk projesini de başlatıyor: . 

 

Öncelikle Renault yerel sanatçıların de desteğiyle şehirdeki kortları yenileyerek şehirde tenisi teşvik ediyor. Ayrıca bu yılın sonu itibarıyla Fransa'da iki kortu hizmete açmayı planlıyor. 

 

Renault ayrıca "GIVE ME 5" projesinin finansmanına yardımcı olması için Roland-Garros finalleri sırasında "Let Challenge" adlı bir girişim başlatacak. Atılan serviste top karşı alana düşmeden önce fileye takılırsa, yani tenis terimleriyle servis "net" sayılırsa, ki bu durum turnuva boyunca ortalama 2000 kez yaşanıyor, Renault bu sosyal girişim için kenara belirli miktarda bütçe ayıracak. 

Renault MEGANE eVISION Showcar

%100 elektrikli yeni Megane E-Tech

daha fazla bilgi
Yeni Renault Austral

Yeni Austral E-Tech hibrit SUV

daha fazla bilgi
Renault 5 elektrikli araç prototipi

Renault 5 E-Tech Electric Prototipi

daha fazla bilgi