Oyak Renault

Oyak Renault

Bursa'da bulunan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 360 bin otomobil ve 450 bin motor üretim kapasitesi ile Renault'nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasitesine sahip üretim tesislerinden biridir. Oyak-Renault; Clio IV, Clio Sport Tourer, Fluence, Mégane III HB modellerini ve bu modellerde kullanılan motor ve mekanik aksamları üretmekte ve ihraç etmektedir.

306.141 m2 'si kapalı olmak üzere 534.560 m2 üzerinde kurulu üretim tesislerinde Karoseri-Montaj, Mekanik-Şasi Fabrikaları ve Ar-Ge merkezi bulunmaktadır. Ayrıca Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 35.000 m2’lik Uluslararası Lojistik Merkezi’nden ihracat faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

1969 yılında Bursa’da kurulan Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları’nda, 2013 yıl sonu itibarıyla 6 bin 095 kişi çalışıyor olup aynı yıl cirosu 4,2 milyar dolar, ihracat cirosu ise 3,5 milyar dolar olmuştur. 1998 yılında otomotiv sektörünün ihracat atağına başlamasında büyük pay sahibi olan Oyak-Renault’nun, son on beş yılda ulaştığı toplam ihracat ise 30 milyar doları aşıyor.

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, 2013 yılında Bursa’nın en büyük, Türkiye’nin ise dördüncü büyük şirketi konumunda yer alıyor. Türkiye’de üretilen her iki otomobilden biri Oyak Renault üretim bantlarından çıktı ve ihraç edilen otomobillerin ise yarısından fazlası yine aynı bantlarda üretildi.

Türkiye’deki 44 yıllık tarihi boyunca Renault ve imalatçıları, ortak çalışmalarında kalite standartlarını ön planda tutmalarıyla dikkati çektiler. Bu doğrultuda Oyak-Renault, Kalite Güvence Sistemi’ni, 1996 yılında ISO 9001 belgesiyle onaylatan ilk Türk otomobil üreticisi oldu. Eylül 1999'da "sıfır hata" ile ISO 14001 belgesini alan Oyak-Renault, Renault Grubunun tüm fabrikalarında olduğu gibi çok bilinçli bir çevreci tutum çerçevesinde faaliyetlerini sürdürüyor.

1990’lı yıllardan günümüze yaşanan önemli kriz dönemlerinde, her türlü olumsuz koşula rağmen Oyak Renault Otomobil Fabrikaları çalışanlarına ve üretim tesislerine yatırımlarını aksatmadan sürdürerek Renault Grubu içerisinde stratejik bir konuma yerleşti. Türk Otomotiv Sanayi’nde de üretim ve ihracatta liderlik konumunu 16 yıldır aralıksız sürdürüyor. Önümüzdeki yıllarda da Oyak Renault, mevcut araçları, yeni araç ve motor projeleriyle üretim ve ihracat performansını geliştirmeye devam ederek, Türk Otomotiv Sanayi öncülüğünde Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine katkıda bulunmak için yatırımlarına devam edecek.

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları

1969’da kurulan ve iki yıl sonrasında faaliyete geçen Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, bugün Renault’nun Batı Avrupa dışındaki en büyük iştiraki konumunda.

Karoseri-Montaj ve Mekanik-Şasi fabrikaları ile Uluslararası Lojistik Merkezi’nden oluşan Oyak Renault, Renault Grubu’nun dünya çapındaki 38 üretim merkezinden biri. Yıllık 360 bin otomobil ve 450 bin motor üretim kapasitesine sahip olan Oyak Renault, Yeni Clio, Yeni Clio Sport Tourer, Fluence ve Mégane HB modelleriyle bu otomobillerin motor ve mekanik aksamlarını üreterek ihraç ediyor.

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, çalışanlarına ve üretim tesislerine yatırımlarını kurulduğu günden günümüze aksatmadan sürdürerek Renault Grubu içerisinde stratejik bir konumda bulunmakta. Türk otomotiv sanayiinde üretim ve ihracattaki liderlik konumunu ise 15 yıldır aralıksız sürdürüyor.

İş başvuruları
Şirketimize iş başvurusunda bulunmak için www.oyak-renault.com.tr web sitemizdeki İş Başvuru formunu doldurunuz.

Staj başvuruları
Staj başvuruları ile ilgili tüm bilgilere www.oyak-renault.com.tr web sitemizdeki Staj Başvuru sayfasından ulaşabilirsiniz. Staj başvurularınızı Ocak-Mart aylarında yapabilirsiniz.