İTFAİYECİLER İLE BİRLİKTE GELİŞTİRİLEN Renault TEKNOLOJİLERİ

İlk müdahale görevlilerinin işini kolaylaştıran Renault inovasyonları.

Renault ELEKTRİKLİ ARAÇLARIN GÜVENLİĞİ

Elektrikli bir aracın yanma ihtimali içten yanmalı motorlu bir araca göre daha düşüktür (daha az miktarda sıvı, daha az sayıda ani parlayan bileşen, vb.). Renault elektrikli araç bataryaları son derece güvenlidir ve bu da yangın riskini önemli ölçüde azaltır.

Renault VE İTFAİYECİLER İŞBİRLİĞİ

2010 yılında başlayan Renault ve itfaiyeciler işbirliği zamanla gelişti. Özellikle, ilk müdahale görevlilerinin işini kolaylaştırmak ve müdahale sürelerini kısaltmak amacıyla tasarlanan yeni teknolojiler ortaya çıktı.

KOLAYLAŞTIRILMIŞ MÜDAHALELER

Bu işbirliğiyle Renault tarafından geliştirilen Fireman Access ve QRescue gibi yenilikçi sistemlerin kullanımı yaygınlaştırılarak itfaiyecilerin işleri kolaylaştırıldı ve kazalarda ilk müdahale görevlilerine ve kurbanlara değerli zaman kazandırıldı.

Fireman Access*

Fireman Access - Renault

Kısaca Fireman Access

Renault araçların yüksek gerilimli bataryaları hem normal kullanım hem de kaza durumunda yangın çıkmasını engelleyecek şekilde tasarlanmış olsa da, dış nedenlerle çıkmış olan bir yangın bataryaya sıçrayabilir. Fireman Access bu yangının birkaç dakika içinde söndürülmesi için kullanılabilir ve bu da itfaiyecilerin hemen bir sonraki müdahale çağrısına doğru yola çıkmalarına olanak tanır.

* Bu program, Türkiye’de satışa sunulan modellerde kullanılamamaktadır. 

FIREMAN ACCESS NASIL ÇALIŞIR?

Yangın durumunda, bir elektrikli veya şarj edilebilir hibrit aracın bataryasına su basılmasını sağlayan bir güvenlik sistemidir. Bir metal yırtılma diski bataryayı tüm kullanım ömrü boyunca mühürler ve günlük kullanım için gerekli olan su sızdırmazlığı garanti eder. Kasten yangın çıkarıldığında, itfaiyecilerin sıktığı yüksek basınçlı suyun basıncıyla yırtılır ve suyun bataryaya ulaşmasına olanak tanır.

* Bu program, Türkiye’de satışa sunulan modellerde kullanılamamaktadır. 

Fireman Access'in avantajları - Renault

İTFAİYECİLER İÇİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Müdahale süreleri birkaç saatten maksimum on dakikaya iner. Sudan ve zamandan tasarruf edin! 

* Bu program, Türkiye’de satışa sunulan modellerde kullanılamamaktadır. 

SD Switch*

SD Switch - Renault

KISACA SD SWITCH

SD Switch bataryanın elektrik devresiyle bağlantısını kesen bir mekanik anahtardır. Yüksek gerilimli bataryalarımız bir kaza durumunda elektrik güvenliği moduna geçecek şekilde tasarlanmış olsa da, mutlak elektrik güvenliğini garanti etmek için şiddetli çarpışma durumunda itfaiyecilerin SD Switch'i kullanmalarını öneriyoruz.

* Bu donanım, Türkiye’de satışa sunulan modellerde kullanılamamaktadır. 

NASIL ÇALIŞIR?

SD Switch sigorta gibi çalışır ve 400 ila 600 volt gerilime tabidir (ev elektrik şebekelerinde kullanılan 230 volt gerilime kıyasla). Bataryanın yüksek gerilimli elektrik devresiyle bağlantısını anında keser. 

* Bu donanım, Türkiye’de satışa sunulan modellerde kullanılamamaktadır. 

SD Switch'in avantajları - Renault

İTFAİYECİLER İÇİN AVANTAJLARI NELERDİR?

SD Switch itfaiyecilerin bir elektrikli veya şarj edilebilir hibrit araca mutlak güvenli bir biçimde müdahale etmesine olanak tanır. Renault bu teknolojinin nasıl kullanılacağı hakkında acil durum hizmetleri sağlayan kuruluşlara yönelik eğitimler düzenler.

itfaiyecilerin hizmetindeki sanal gerçeklik

Alt Image C29

sanal gerçeklik itfaiyecilerin işinin optimize edilmesini sağlıyor

Sanal gerçeklik güncel hayatta karşılaşılan senaryoların simülasyonunun yapılmasını sağlayarak itfaiyecilerin işini kolaylaştırıyor. Yaralanmaları daha iyi anlamak ve öngörmek için, sanal gerçeklik kaskları ve odaları kullanarak insan hareketleri ve duruşları hakkında pratik denemeler yapabiliyorlar.

ayrıca keşfedin

güvenlik inovasyonları ve skoru

time fighters - Renault ve itfaiyeciler

time fighters - Renault ve itfaiyeciler işbirliği

sürüş yardım sistemleri - otomotiv güvenliği - Renault

gelişmiş sürüş destek sistemleri