RENAULT SCENIC VISION

RENAULT SCENIC VISION

konsept otomobilin de ötesinde bir hedef

Renault Scenic Vision - Konsept Araçlar

YAŞAM İÇİN OTOMOBİLİ YENİDEN TANIMLIYORUZ

Renault Scenic Vision hidrojen menzil uzatıcısına ve elektrikli güç aktarma organlarına sahip bir konsept otomobildir. Çevre, güvenlik ve kapsayıcılık açısından Renault'nun stratejik sürdürülebilir gelişim taahhütlerinin tam bir örneğidir.


Vizyoner tasarım ve özelliklere odaklanan Renault Scenic Vision, ulaşımı yeni döneme taşır ve ağırlıklı olarak geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanır.

projenin perde arkası

1.

H₂-Tech konsept otomobilhidrojen elektrikli hibrit

% 95

geri dönüştürülebilir akü dahil

% 70

geri dönüştürülmüş malzeme

% 24

ekstra görüş alanı

tasarım odaklı

Sorumlu tasarım

Tasarımı verimlilik, uygun maliyet ve çevresel sürdürülebilirlik ile harmanlayan Renault Scenic Vision ulaşımın yepyeni bir yolu. Renault Scenic Vision estetik ve karakteristik hatlarıyla geniş alanlar için yeni bir yaklaşım sunuyor.

iklim odaklı

sorumlu tasarım

Aküsü de dahil olmak üzere, Renault Scenic Vision konsept otomobilde kullanılan malzemelerin %95'i geri dönüştürülebilir. Bu konsept otomobildeki malzemelerin %70'i geri dönüştürülmüş malzemedir. Araç içinde yolcuların temas ettiği malzemelerin tamamı geri dönüştürülmüş malzemedir.

HİBRİT GÜÇ AKTARMA ORGANLARI:

HİDROJEN, ELEKTRİK

hidrojen ile uzatılan elektrikli araç keyfi

yeni nesil elektrik motoru

Yeni nesil sargılı senkron motor nadir toprak elementleri kullanılmadan 160 kW güç sağlar. Fransa'da üretilen 40 kWh geri dönüştürülebilir aküsü, eşdeğer elektrikli araç akülerine göre yarı ağırlıktadır, daha ucuzdur ve daha küçüktür.

menzil uzatıcı

40 kWh elektrik aküsünün kapasitesini tamamlayan 16 kW yakıt hücresi akünün menzilini artırır. Çevre dostu hidrojen dolumu için 5 dakikadan kısa bir duraklamayla, yeniden şarj etmek zorunda kalmadan 800 km'den fazla yol yapabilirsiniz. Bu sayede karbon ayak iziniz küçülür.

kısıtlamasız sürüş

Hidrojen menzil uzatıcı sayesinde menzil kısıtlamalarından kurtulun. Anında hızlanma, sessiz ve titreşimsiz sürüş deneyimi sunan elektrikli güç aktarma organlarının tüm avantajlarından yararlanın. Araç dışarı sadece su verir ve bu sayede hava kirliliği oluşturmaz.

güvenlik odaklı

SAFETY COACH

Kazaların %90'ı kötü trafik koşullarının insan hatasıyla bir araya gelmesiyle oluşur. Safety Coach yüksek riskli bölgeleri ve davranışları öngörmesinde sürücüye yardımcı olur. Entegre güvenlik sistemleriyle bir araya geldiğinde, kazaların %70'e varan oranlarda azaltılmasına yardımcı olur.

kalp atış hızı sensörü - Renault Scenic Vision

SAĞLIK TAKİBİ

Direksiyona takılı kalp atış hızı sensörü ve kamera sürücünün yorgunluk veya halsizlik durumunu algılar.

gaz pedalı - Renault Scenic Vision

"DOKUNSAL" GAZ PEDALI

Bir tehlike tespit edilirse sürücünün ayağını pedaldan çekmesi için pedal titrer.

kontrollü sürüş - Renault Scenic Vision

KONTROLLÜ SÜRÜŞ

Araca yerleştirilmiş sensörler çeşitli parametreleri (hızlanmalar, sürüş yumuşaklığı, dikkatsizlik, hız ve daha fazlası) analiz eder. Tehlike olasılığı olan durumlarda Güvenlik Koçunun müdahale etmesini sağlar.

%24 iyileştirilmiş görüş alanı - Renault Scenic Vision

%24 DAHA İYİ GÖRÜŞ ALANI

Ön kameradan gelen görüntüler torpidonun şeffaf ekranına yansıtıldığında, kaput sürücünün görüş alanından çıkar. Renault Scenic Vision gerçek bir avantajdır. Daha güvenli ve eşsiz bir sürüş deneyimi için %24 daha geniş ön görüş alanı sunar.

insan odaklı

Renault Scenic Vision- Konsept Araçlar

SES DENEYİMİ

Renault olarak, Renault Scenic Vision ile birlikte uluslararası müzisyen ve ses araştırmacısı olan Jean-Michel Jarre ortaklığımızı açıklıyoruz. Buradaki temel fikir, Renault’nun ses DNA’sını keşfetmek ve tanımlanabilir bir Renault ses imzasını ortaya çıkarmak. 

10 YAPILANDIRILABİLİR WIDGET EKRANI

Uyarlanabilir, sezgisel ve yapılandırılabilir 10 ekranı sıcaklık, nabız, müzik, multimedya gibi çeşitli fonksiyonlara ayrılmıştır.

koltuk ayarı/bacak desteği - Renault Scenic Vision
koltuk ayarı/bacak desteği
akü göstergesi - Renault Scenic Vision
akü göstergesi
hava kirliliği - Renault Scenic Vision
hava kirliliği
hayati fonksiyonlar - Renault Scenic Vision
hayati fonksiyonlar
kabin sıcaklığı - Renault Scenic Vision
kabin sıcaklığı
müzik - Renault Scenic Vision
müzik
video - Renault Scenic Vision
video
navigasyon - Renault Scenic Vision
navigasyon
Alt
  • ergonomik kokpit

   Tepkisel kokpit sürücünün vücut şekline uyum sağlayarak en iyi sürüş pozisyonunu sunar. Sürücü koltuğuyla birlikte hareket eder.

  • torpidosuz tasarım
   torpidosuz tasarım

   Ön camın devamı olarak tasarlanan şeffaf ekran, sürücü ve yolcu bölümü olarak ikiye ayrılmıştır ve torpidonun yerini alır.

  • hava temizleyici

   Kapılardaki havalandırma delikleri yolcu bölmesine arıtılmış hava yayar.

  • Ses balonu, sesli baş dayanağı
   Ses balonu, sesli baş dayanağı

   Diğer yolcularla konuşmak için başınızı çevirmeniz veya dönmeniz gerekmez. Her baş dayanağının kendi hoparlörü ve hatta ekranda görüntüsünü gösteren kendi kamerası vardır!

ayrıca keşfedin...

konsept otomobil - Renault

Renault konsept otomobiller

Geleceğin Renault araçlarına yol gösteren konsept otomobillerle yeniliği deneyimleyin.

yeni modeller - Renault

Yeni Renault modelleri

Electric, hibrit veya şarj edilebilir hibrit... Sizin için uygun Renault aracı bulun.

%95 geri dönüştürülebilir: geri dönüştürülebilirlik hakkındaki 2005/64/EC Sayılı Avrupa Parlamentosu ve Konseyi Yönergesine göre. 

 

%70’i geri dönüştürülmüş malzemeler: Scenic Vision’da herhangi bir hammadde kullanılmamıştır ve %70’i ise şuanda geri dönüştürülebilen ve 2030 ve sonrasında geri dönüştürülebilecek malzemelerden oluşmaktadır. İşte bu gelecekte üreteceğimiz otomobiller için döngüsel tasarımın (Circular design) en önemli noktalarından biridir.

İlk H2-tech konsept otomobil: Mart 2022 karşılaştırmalı araştırmaya göre, 40 kWh’lık elektrikli bataryanın menzilini uzatan 16 kW’lık yakıt hücresi olan ilk binek konsept otomobil.