Renault E-Tech plug-in hybrid teknolojisi

Renault E-Tech plug-in hybrid teknolojisi

Renault plug-in hybrid uzmanlığı

E-Tech plug-in hybrid - Renault

E-Tech plug-in hybrid teknolojisinin temelleri

Plug-in hybrid araçlar doğrudan full hybrid modellerimizden alınan bir teknolojiyi kullanır. Daha yüksek kapasiteli bataryalar ile donatılmış olmaları sayesinde, park halinde bir güç kaynağından aracınızı şarj edebilmeniz temel farklarındandır. Bu nedenle plug-in, yani şarj edilebilir olarak adlandırılırlar.

E-Tech plug-in hybrid hakkında 3 unsur

güç aktarımı
güç aktarımı

Birlikte çalışan 2 elektrik motoru ve 1 içten yanmalı motorla donatılmıştır. Yolun türüne, sürüş tarzına, batarya şarj seviyesine ve diğer koşullara bağlı olarak güç kaynakları arasında geçiş yapar. Güç dağıtım sistemi motorlar arasındaki geçişleri otomatikleştirir.

Yakıt tüketimi %75'e varan oranlarda azalır
Yakıt tüketimi %75'e varan oranlarda azalır

Plug-in hybrid araçlar, içten yanmalı motorlu araçlara kıyasla yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu %75'e varan oranlarda azaltmak amacıyla tasarlanmıştır (WLTP çevriminde).

talep üzerine elektrikli
talep üzerine elektrikli

Plug-in hybrid araçlar iş yerlerinde ve evlerde, halka açık ve özel şarj noktalarında şarj edilir. Yüksek kapasiteli şarj edilebilir bataryaları sayesinde, yolunuzun üzerinde nerede ve ne zaman şarj edebileceğinizi planlayabilir ve benzin istasyonuna gidişinizi erteleyebilirsiniz.

E-Tech plug-in hybrid ile günlük yaşam

Bataryayı istediğiniz her yerde şarj edin.

Tam elektrik modunda aracı çalıştırmanın ve düşük hızlarda kullanmanın benzersiz konforunun tadını çıkarın. Şehir içinde gezerken yakıttan tasarruf edin. Şehir dışına yaptığınız diğer yolculuklarda, sürüş menzilini optimize etmek için elektrik motorları ve içten yanmalı motor arasında geçiş yapın.

E-Tech plug-in hybrid teknolojisi hakkında sorularınız

ayrıca keşfedin