Renault E-Tech plug‑ın hybrıd araçların avantajları

tasarruf

Plug-in hybrid araçlarla %75'e varan oranlarda yakıt tasarrufu yapabilirsiniz (WLTP çevrimi). Yalnızca bataryayı kullanırsanız, aracınızı bir süre tam elektrikli modda sürebilirsiniz. Ayrıca daha az sayıda değiştirilmesi gereken parçası olduğu için aracın bakımında da tasarruf edersiniz.

konfor

Plug-in hybrid araçlar iki teknolojiyi ve bu teknolojilerin farklı avantajlarını bir araya getirir: içten yanmalı motorun güvencesi ve elektrik motorunun tepkiselliği.

çevre

Plug-in hybrid araçların CO2 emisyonları içten yanmalı motorlu araçlara göre %75’e varan oranda azaltılmıştır.

tasarruf

E-Tech plug-in hybrid araçlar çalıştırma maliyetlerinde çekici tasarruf olanaklarıyla birlikte benzersiz bir sürüş keyfi sunar.

E-Tech plug-in hybrid - yakıt - Renault

yakıt

Şehir içi gezilerinizde içten yanmalı motorlu araçlara kıyasla %75'e varan oranlarda yakıt tasarrufu sağlayın*. Bu tasarrufun kaynağı, plug-in hybrid araçların içten yanmalı motora daha az ihtiyaç duymasıdır. Aracınızı şarj edilmiş bataryayla sürerken tek yaptığı elektrik motoruna destek olmaktır.

 

*WLTP çevriminde

E-Tech plug-in hybrid - bakım - Renault

bakım

İçten yanmalı motor daha az kullanıldığı için daha uzun ömürlüdür, bu da araç bakımından tasarruf etmenizi sağlar.

Elektrik motoru daha az sayıda karmaşık bileşenden oluşur ve özel bakım gerektirmez.

Buna ek olarak, batarya 8 yıl veya 160.000 km garantilidir.

E-Tech plug-in hybrid - ticari müşteriler - Renault

ticari müşteri

Plug-in hybrid araç filosu tercih etmeniz %75’e varan yakıt tüketim tasarrufu sağlar, bu şekilde uzun vadede avantaj sağlamanız mümkündür.

E-Tech plug-in hybrid - satın alma seçenekleri - Renault

Plug-in hybrid araçlar kolaylıkla şarj edilebilir

Plug-in hybrid araçların büyük bataryası sayesinde aracınızı şarj etmek çok kolaydır: elektrik şebekesine takmanız yeterlidir. Araçlarımız AC şarj noktaları ve prizleriyle uyumludur. Şarj gücü limitleri aracınızın özelliklerine göre belirlenmiştir.

konfor

E-Tech plug-in hybrid - günlük elektrikli yaşam - Renault

GÜNLÜK ELEKTRİKLİ YAŞAM

Plug-in hybrid araçların bataryası, full hybrid yani şarj edilebilir olmayan hibrit araçların bataryasından daha büyüktür. Bu sayede tamamen elektrikli sürüşle daha uzaklara gidebilirsiniz: Uygun koşullarda 30 ila 60km arası elektrikli sürüş menzili sunulur (WLTP standardı).

E-Tech plug-in hybrid - sessizlik ve performans - Renault

sessizlik ve performans

%100 elektrikli modda yeni sürüş deneyimleri keşfedin: yumuşak, dinamik, sessiz ve titreşimsiz.

E-Tech plug-in hybrid - performans - Renault

performans

Elektrik motorlarının ve içten yanmalı motorun birleşimi sürüş koşullarınızın her zaman optimum düzeyde olmasını sağlar. Şehir içinde yumuşak ve sessiz, daha çeşitli yollarda dinamik ve tepkisel. 2 farklı türde gücün performansı tek 1 otomobilde.

E-Tech plug-in hybrid - özgürlük - Renault

özgürlük

E-Tech plug-in hybrid araçlar en uygun sürüş modunu otomatik olarak belirler. İstediğiniz zaman ön konsoldaki EV düğmesine basın ve tamamen elektrikli sürüşe geçin*.

*bataryanın şarj seviyesine bağlıdır

çevre

daha düşük emisyonlar

E-Tech plug-in hybrid araçlar içten yanmalı motorlu araçlara kıyasla %75'e varan oranlarda daha az CO2 emisyonu yapar. Şarj edilmiş bir bataryayla şehir içinde ortalama 50 km’ye kadar tamamen elektrikli sürüş imkanı ve daha az emisyon sağlar.

geri dönüştürülmüş batarya

Elektrikli ulaşım alanındaki zengin deneyimimizle, Avrupa düzenlemelerinin gerektirdiğinin ötesinde batarya geri dönüşümü sunabiliyoruz.

Uzman şirketlerin ve iş ortaklarının yardımıyla, kullanım ömrünün sonuna gelmiş bataryalarımız diğer makinelerde yeniden kullanılır ve ardından malzemeler geri dönüştürülür.

plug-in hybrid araçların avantajları hakkında sorularınız

ayrıca keşfedin